Super League 2: Μεγάλο διπλό τα Τρίκαλα στην Κρήτη, γκέλα για Ξάνθη

03.04.2021 / 19:22
ergotelistrikala

Στο εμπόδιο του Καραϊσκάκη Άρτας σταμάτησε η Ξάνθη με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Super League 2. Οι Ακρίτες είχαν τις ευκαιρίες και απείλησαν με το «καλημέρα», με τον Παπάζογλου στο πέμπτο λεπτό να «βρίσκει» το δοκάρι και τον Ντίνα στο δωδέκατο λεπτό να ευστοχεί. Ο Σιατραβάνης, όμως, δεν κατάφερε να βρει δίχτυα λίγο μετά, χάνοντας πέναλτι που θα έδινε ισχυρό προβάδισμα στους γηπεδούχους. Οι Αρτινοί ήταν αυτοί που «έκλεψαν» την ισοπαλία, με τον Ναζίμ στο 58’ να διαμορφώνει το τελικό 1-1 κόντρα στη ροή του ματς.
Μεγάλο διπλό πήραν στο Παγκρήτιο τα Τρίκαλα, που επιβλήθηκα 3-2 του Εργοτέλη. Παρά τα προβλήματα που τους ταλαιπωρούν τα τελευταίο διάστημα, η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου (που απουσίασε από το παιχνίδι λόγω κορωνοϊού) απέδρασε από το Ηράκλειο, παίρνοντας σημαντικό τρίποντο.