Και μαθηματικά στα play outs!

03.03.2024 / 16:01
mpatzios-XANIA-PANAXAIKH_SL2-30

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Παναχαϊκή στο εντός έδρας παιχνίδι της με την Καλαμάτα που προηγήθηκε με τον Μπαράλες στο 3′, ωστόσο το εύστοχο χτύπημα του Ντε Τόμας έφερε το τελικό 1-1 που εξασφάλισε στους “κοκκινόμαυρους” την είσοδό τους στην διαδικασία των play outs!

Παναχαϊκή – Καλαμάτα 1-1 (46′ Ντε Τόμας – 3′ Μπαράλες)

2′ ΔΟΚΑΡΙ: Οριζόντιο δοκάρι σε σουτ του Λόπες.

3′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ Κοζορώνη, Μπαράλες κεφαλιά – ψαράκι ανοίγει το σκορ για την Καλαμάτα! 0-1

7′ Γυριστό σουτ του Ντε Τόμας, άουτ.

17′ Ωραία ενέργεια του Ζέκοφ, έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο, μπλόκαρε ο Κοβάλ.

20′ Κεφαλιά Ζαμόρα από το κόρνερ του Ζέκοφ, άουτ.

25′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Κοβάλ για καθυστέρηση!

29′ Ατομική ενέργεια και σουτ με το δεξί από τον Μασούρα μέσα από την περιοχή, διώχνει ασταθώς ο Κοβάλ πριν ο Πατρινός γίνει απειλητικός.

39′ Ωραία ενέργεια Προύντζου, ο Μασούρε σούταρε, σε κόρνερ ο Κοβάλ.

45′ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ανατροπή του Ζέκοφ από τον Βαλεριάνο και πέναλτι από τον Μπακογιάννη.

46′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ: Ο Ντε Τόμας ισδοφαρίζει σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

49′ Φάουλ Κοζορώνη, κεφαλιά του Μπαράλες γκολ, αλλά υποδεικνύεται καθαρά σε θέση οφσάιντ.

55′ Ζητά αλλαγή ο Μπαξεβάνος.

57′ ο Ζαμόρα με τάκλιν ανατρέπει τον πασά και παραχωρεί κόρνερ.

58′ ΔΟΚΑΡΙ: Κόρνερ Κοζορώνη, σουτ του Καρασαλίδη η μπάλα στο δοκάρι.

59′ ΑΛΛΑΓΗ: Τραορέ αντί του Μπαξεβάνου.

61′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Ο Τάτος στη θέση του Γρίβα και ο Κωνσταντινόπουλος στη θέση του Κάτσε.

63′ Ωραία ενέργεια του Ντε Τόμας από τα δεξιά, σέντρα και προ του Πατρινού ο Κοζορώνης με κεφαλιά έδιωξε σε κόρνερ..

67′ ΑΛΛΑΓΗ: Εκτός ο Νάστος, εντός ο Μούλντερ.

72′ Σουτ του Ντε Τόμας, ψηλά άουτ.

73′ Ο Αρίμπας σουτ, μπλόκαρε δύσκολα ο Κολοβούρης που σώζει την Παναχαϊκή.

76′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Πέρεζ αντί Ντε Τόμας, Χριστόπουλος αντί Πατρινού και Λιοφάγος αντί Μασούρα.

81′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Κωστούλας αντί Αρίμπας, Κατάλντι αντί Λόπεζ.

82′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Κολοβούρη που συμπλήρωσε 3 κίτρινες.

83′ Πολύ μεγάλη απόκρουση του Κολοβούρη σε κεφαλιά του Πασά, μετά από φάουλ του Τάτου.

87′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Χριστόπουλο

93’ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Πετράτο.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Μπαξεβάνος (59′ λ.τ. Τραορέ), Ζαμόρα, Μασούρας (76′ Λιοφάγος), Ζέκοφ, Νάστος (67′ Μούλντερ), Προύντζος, Πετράτος, Ντε Τόμας, Πατρινός (76′ Χριστόπουλος).

Καλαμάτα (Τερζής): Κοβάλ, Τζανακάκης, Βαλεριάνος, Αρίμπας (81′ Κωστούλας), Καρασαλίδης, Κάτσε (61′ Τάτος), Κοζορώνης, Λόπεζ (81′ Κατάλντι), Γρίβας (61′ Κωνσταντινόπουλος), Πασάς, Μπαράλες.

Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθήνας)
Βοηθοί: Κολλιάκος (Αθήνας), Αρμακόλας (Κυκλάδων)