Έφυγε με άδεια χέρια από τον Ασπρόπυργο, φωνάζει για τη διαιτησία η Παναχαϊκή

21.01.2024 / 17:20
417544389_934190794906337_5610831020238629193_n-860x484

Άξιζε κάτι καλύτερο η Παναχαϊκή στον Ασπρόπυργο.

Οι ”κοκκινόμαυροι”, στη μοναδική φορά που απειλήθηκαν στο Β’ ημίχρονο του αγώνα με το Αιγάλεω, δέχτηκαν ένα απίθανο γκολ από τον Μπάμπη και γνώρισαν μια πολύ κακή ήττα από τους ”κυανόλευκους”, που τους φέρνει ξανά σε δεινή θέση.

Η Πατρινή ομάδα δικαιούνται να φωνάζει για πέναλτι σε μια σημαντική φάση στο 92ο λεπτό, όταν και ο Χριστόπουλος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, όμως η διαιτητής Σταυρουλάκης έδειξε ”παίζεται”.

Αιγάλεω – Παναχαϊκή 1-0 (60′ Μπάμπης) ΤΕΛΙΚΟ

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

4′ Φάουλ του Λιοφάγου, άουτ.

7′ Φάουλ του Νάστου στην αγκαλιά του Κατσιμήτρου.

12′ Γύρισμα Βάρκα από αριστερά, σουτ Ραμίρεζ η μπάλα κόντραρε σε πόδι αμυντικού της Παναχαϊκής και πέρασε κόρνερ.

23′ Φάουλ του Νάστου δεν πρόλαβε να πλασάρει ο Μπαξεβάνος, μάζεψε ο Κατσιμήτρος.

25΄ Ο Βάρκας απέφυγε από τα δεξιά της μεγάλης περιοχής τον Μπαξεβάνο, έκανε το πλασε αλλά ο Κολοβουρης έδιωξε την μπάλα.

30′ Μεγάλη ευκαιρία για το Αιγάλεω. Σέντρα Τάμπα από δεξιά, κεφάλια Ναζίμ από το ύψος της μικρής περιοχής η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Κολοβούρη

39′ Σέντρα Τάμπα από δεξιά, ο Σταμένκοβιτς έπιασε την κεφάλια αλλά ο Κολοβούρης μπλόκαρε.

43′ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΑΙΓΑΛΕΩ. Σουτ Ναζίμ από πλεονεκτική θέση αουτ η μπάλα

44′ Τεράστια ευκαιρία για το Αιγάλεω! Κόρνερ Τάμπα, κεφάλια Ευαγγέλου, ο Ζιούλης έκανε την προβολή αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Κολοβούρη.

52′ Εκτέλεση του κόρνερ από τον Προύτζο, προβολή-άουτ του Ζαμόρα!

54′ Ο Τραορέ μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το πλασέ, με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει!

57′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Μπάμπη

58′ ΑΛΛΑΓΗ: Καραγιάννης εκτός, Ντε Ολιβέιρα εντός.

59′ Κόρνερ του Προύντζου, μπλοκάρει ο Κατσιμήτρος.

60′ ΓΚΟΛ: Τρομερό σουτ, κόντρα στη ροή του ματς, με τη μπάλα να αναπηδάει στον τραγικό αγωνιστικό χώρο, και τον Μπάμπη να πιάνει το μονοκόμματο που κρέμασε τον Κολοβούρη!

67′ Σουτ – κεραυνός του Μπαξεβάνου, ο Κατσιμήτρος σε κόρνερ!

68′ ΑΛΛΑΓΗ: Δημητριάδης μέσα, Μπάμπης εκτός.

68′ ΑΛΛΑΓΗ: Μούλντερ και Γαϊτανίδη στη θέση του Νάστου και του Λιοφάγου.

77′ Σουτ του Προύντζου άουτ.

77′ ΑΛΛΑΓΗ: Χριστόπουλος στη θέση του Μασούρα.

77′ ΑΛΛΑΓΗ: Γαρουφαλιάς αντί του Ναζίμ.

84′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Χριστόπουλο

85′ Ο Χριστόπουλος έπιασε την κεφαλιά μετά από κόρνερ του Μπαξεβάνου, άουτ!

86′ ΑΛΛΑΓΗ: Έξω Ραμίρεζ και Βάρκας, μέσα Πολίτης και Παυλάκης

91′ Ο Ταμπά ανατρέπει τον Χριστόπουλο στην μεγάλη περιοχή ο Σταυρουλάκης δεν υποδεικνύει το πέναλτι! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ!

ΤΕΛΙΚΟ 1-0!

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κατσιμήτρος, Βάρκας (86′ Πολίτης), Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Μπάμπης (68′ Δημητριάδης), Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ (77′ Γαρουφαλιάς), Ραμίρεζ (86′ Παυλάκης), Ταμπάς, Σταμένκοβιτς.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Λιοφάγος (68′ Μούλντερ) , Καραγιάννης (58′ Ντε Ολιβέιρα), Μπάρετ, Μπαξεβάνος, Νάστος (68′ Γαϊτανίδης), Ζαμόρα, Προύντζος, Πατρινός, Μασούρας (77′ Χριστόπουλος), Τραορέ.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Καλαμπόκης, Τάκος (Αιτ/νίας)