Σπουδαία νίκη του ΝΟΠ στη Κρήτη – Nτέρμπι της 4ης αγωνιστική με 10-5

06.11.2021 / 18:42
nop_aygenakis_irakleio-660x400

Σπουδαία νίκη μέσα στην Κρήτη πέτυχε η ομάδα πόλο του ΝΟΠ η οποία νίκησε με 10-5 τον ΟΦΗ στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής και παραμένει πλέον η μοναδική αήττητη ομάδα στον όμιλο της.

Στο τέλος του αγώνα υπήρξε προς στιγμή ν ένταση με μερίδα οπαδών του ΟΦΗ να  λένε κάτι στους παίκτες του ΝΟΠ αλλά με την επέμβαση των πιο ψύχραιμων το επεισόδιο έληξε χωρίς άλλη συνέχεια.

Στο αγωνιστικό μέρος, η ομάδα του Λαμπάτου ήταν εξαιρετική, με πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση προηγήθηκε με 5-1 στο ημίχρονο.

Στη ανάπαυλα του ημιχρόνου αποβλήθηκαν με αντικαταστάτη οι Πολλάτος- Κανελλόπουλος ωστόσο οι δαίμονες δεν  άφησαν το πόδι από το … γκάζι και προηγήθηκαν  με 9-1. Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ έκανε τη αντεπίθεση του αλλά δεν μπόρεσε να καλύψει την διαφορά και ο ΝΟΠ έφτασε στη νίκη με 10-5.

Τα 8λεπτα: 1-4 0-1, 0-2, 4-3.

ΝΟΠ (Λαμπάτος): Βυθούλκας,  Κανελλόπουλος,  Νεγκιζ,  Πασσας 2, Παπαχρισόπουλος 3 Γεωργαρας 1 Πολλάτος 1, Ρογδάκης 1.