Bύρων Καβάλας-Παναχαϊκή 0-5

03.10.2022 / 7:19
309063870_534097548716678_5875973707685624129_n-768x1024

Aποστολή στην Καβάλα: Γιώργος Σωτηρόπουλος

Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες η Παναχαϊκή επικράτησε 5-0 του Βύρωνα Καβάλας στο Δημοτικό Στάδιο Ανθή Καραγιάννη και πήρε την πρόκριση στον 5ο γύρο του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο 2′ ο Χαντί το 0-1, στο 20′ με πέναλτι ο Κέρυ το 0-2, στο 76′ με πέναλτι ο Π. Καρακλάιτς το 0-3, στο 86′ ο Ν. Καρακλάιτς το 0-4 και το τελικό 0-5 ο Μπουρλάκης στις καθυστερήσεις.Οι συνθέσεις

Βύρων Καβάλας: Αθανασίου, Μαυρογιάνης, Καριπόγλου, Ναουμίδης, Τουμανίδης, Ιβανίδης, Χατζόπουλος, Γκατζολάρι, Α. Δερμιτζάκης, Παντελίδης, Πτηνόπουλος.

Παναχαϊκή: Χ. Θεοδωράκης, Λιποράσε, Τσακμάκης, Λαρέα, Στεργίδης, Κωνσταντακόπουλος, Χαντί, Μπουρλάκης, Καρακλάιτς, Κέρι, Αλεξόπουλος.

ΦΑΣΕΙΣ:

ΓΚΟΟΟΟΛΛ: 2′ Ο Χαντί ανοίγει το σκορ και βγάζει νωρίς το άγχος για την Παναχαϊκή (0-1)

7′ Καλή φάση με τον Λαρέα, η μπαλα κόρνερ

13′ ΚΙΤΡΙΝΗ: Σκληρό φάουλ του Παντελίδη στον Στεργίδη, θα δεχθεί την κίτρινη κάρτα.

13′ ΚΙΤΡΙΝΗ: Και στον Λαρέα για διαμαρτυρία

16′ Η άμυνα της Παναχαϊκής ολιγώρησε σε εκτέλεση φάουλ και ο Παντελίδης έπιασε μόνος του την κεφαλιά μπροστά από τον Θεοδωράκη στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ!

18′ Ευκαιρία με τον Κωνσταντακόπουλο. Έπιασε αφύλαχτος την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι με τη μπάλα να περνάει άουτ

20′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ: . Εκτελεί εύστοχα ο Κέρι και κάνει το 2-0

24′ Διπλή φάση με τους Καρακλάιτς και Κέρι να σουτάρουν, αλλά οι αμυντικοί του Βύρωνα Καβάλας έδιωξαν…

34′ ΔΟΚΑΡΙ με τον Λιποράσε. Σε πολύ ωραία κεφαλιά από τον κόρνερ του Χαντί, ακουμπάει τη μπάλα ο Αθανασίου.

46′ ΑΛΛΑΓΗ: Λουκοβίτης με Μαυρογιάννης (Βύρων Καβάλας)

51′ ΚΟΚΚΙΝΗ: Κόκκινη στον Καρίπογλου για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Κέρυ

55΄ ΑΛΛΑΓΗ: Αποχωρεί ο Κέρι… Στη θέση του ο Νικολά Καρακλάιτς

62′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Μενίκου και Ηλιάδης στις θέσεις των Χατζόπουλου και Δερμιτζάκη

69′ ΑΛΛΑΓΗ: Λινάρδος στη θέση του Χαντί

76′ ΓΚΟΛΛΛ: 0-3 Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Π. Καρακλαιτς.

79′ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Τριμμάτης στη θέση του Π. Καρακλάιτς

85′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ: 0-4 Δοκίμασε μακρινο σουτ ο Ν. Καρακλαιτς και η μπαλα κατέληξε στα δύχτια

94′ ΓΚΟΟΟΛ : 0-5 Ο Γιάννης Μπουρλάκης βάζει το κερασάκι στην τούρτα με σουτΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ: