Με υπογραφή Κέρη η Παναχαϊκή 2-0 τον ΟΦ Ιεράπετρας

09.01.2023 / 7:10
0852C003-297D-4F64-8F39-04E44D3091B4-860x590

Έχοντας ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λόρι Κέρι που σκόραρε δυο φορές η Παναχαϊκή νίκησε 2-0 τον ΟΦ Ιεράπετρας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 2 και πάει με άλλον αέρα στο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με τη πρωτοπόρο Κηφισιά!

Παναχαϊκή-ΟΦ Ιεράπετρας 2-0 (36′ 75′ Κέρη)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

7′ Φάουλ του Κέρη, μπλόκαρε εύκολα ο Κυρίτσης.

26′ Πρώτη κλασική ευκαιρία για την Παναχαϊκή με τον Αλεξόπουλο που μπήκε στην περιοχή σούταρε, αλλά ο Κυρίτσης έδιωξε.

27′ Σουτ του Κέρη μπλόκαρε ο Κυρίτσης.

32′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Ζήση για μαρκάρισμα στον Στεργίδη

35′ Σουτ του Τοπάλ, άουτ .

36′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ: Καταπληκτικό γκολ του Λόρι Κερη και 1-0!! Αδειασε δυο αντιπάλους τους, πλάσαρε με το αριστερό και άνοιξε το σκορ για την Παναχαϊκή!

45′ Μεγάλη ευκαιρία για την Παναχαϊκή, με τον Μυτίδη να βλέπει εκτός εστίας τον Κυρίτση, με λόμπα παραλίγο να κάνει το 2-0, η μπάλα πέρασε άουτ!

54′ Κεφαλιά του Μυτίδη μπλόκαρε ο Κυρίτσης.

55’Φοβερή ενέργεια και σουτ του Κέρι, από πλάγια-αριστερή θέση, η μπάλα πήρε φάλτσα όμως πέρασε λίγο άουτ!

59′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κέρη, μπλόκαρε ο Κυρίτσης.

75 ‘ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛ: Με τον Λόρι Κέρη σε μεγάλη μέρα η Παναχαϊκή διπλασιάζει τα τέρματά της 2-0! Ο Λόρι Κέρι, με κεφαλιά-“ψαράκι” πέτυχε το δεύτερο σημερινό του γκολ.

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Τοπάλ, Τσακμάκης, Ρουγκάλας, Στεργίδης (65′ Τριμμάτης), Κωνσταντακόπουλος, Τσιάρας (75′ Λινάρδος), Αλεξόπουλος, Κέρι (81′ λ.τ. Π. Καρακλάιτς), Ν. Καρακλάιτς (65′ Μπουρλάκης), Μυτίδης (81′ Σίλβα).

ΟΦ Ιεράπετρας (Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ίτσιος, Ζήσης, Χιμένεθ (67′ Γκομπερβίγιε), Καλλιτσουνάκης (90’Κόκας), Μηλιώτης (90′ Φ. Παπαδάκης), Μούλερ (67′ Παπαδάκης), Βουό, Μπλανκ Καζάου (81′ Καραμπέτσος).

Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών)
Βοηθοί: Καλαμπίκης (Αιτωλοακαρνανίας), Θανασιάς (Ηπείρου)