ΟΦΗ-Λάρισα 2-3: Σούζα το αλογάκι με Ντουρμισάι

06.03.2021 / 17:25
ofh_larisaaaaa

Έχει παλμό πλέον η ΑΕΛ! Οι μέχρι πρότινος… ξεγραμμένοι «βυσσινί» έκαναν το καλύτερό τους παιχνίδι για φέτος κόντρα στον ΟΦΗ, επικρατώντας 3-2 στο «Γεντί Κουλέ» με MVP τον Ντουρμισάι και έφτασαν σε δεύτερη σερί νίκη και τρίτη συνολικά.
Το σκορ άνοιξε ο Στάικος με λίγο τύχη στο 2’ για τους Κρητικούς, ο Ντουρμισάι ισοφάρισε στο 29’ με πέναλτι που πήρε ο ίδιος, ο Ακούνια έκανε το 1-2 στο 63’ με ωραίο πλασέ και ο Ντε Γκούζμαν βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα με τη δεύτερη (νικήθηκε από τον Νάγκι στο πρώτο και δόθηκε επανάληψη) στο 74’. Ωστόσο, τέσσερα λεπτά μετά ο Σολίς, ο οποίος είχε ανεβάσει τους γηπεδούχους με την είσοδό του, έγινε μοιραίος από ωραίος, καθώς αποβλήθηκε για εκτός φάσης χτύπημα στον Γιακιμόφσκι και ο Ντουρμισάι με ωραίο γκολ στο 84ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Λάρισας.
Στους 16 βαθμούς έφτασε πλέον η ΑΕΛ, που παραμένει τελευταία, ούσα στο -1 από τον Παναιτωλικό, αλλά χρωστάει ένα ματς. Τα… καμπανάκια πλέον είναι ηχηρή καμπάνα για την ομάδα του Γιώργου Σίμου που παρέμεινε έπειτα από ακόμη μια αγωνιστική στους 19 βαθμούς, αλλά βλέπει να βυθίζεται όλο και περισσότερο.