Σ. Παπαδόπουλος: «Πολλά μπράβο στους παίκτες, ο κόσμος να μας βοηθήσει την Πέμπτη με την Καλλιθέα»

20.12.2022 / 7:16
ΣΟΥΛΗΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Ο προπονητής της Παναχαϊκής, Σούλης Παπαδόπουλος μιλώντας στον Γιώργο Σωτηρόπουλο τόνισε:

“Ήταν ένα παιχνίδι που οι τρεις βαθμοί ήταν μονόδρομος για εμάς. απέναντι σε μια ομάδα που άλλαξε προπονητή την τελευταία εβδομάδα και ξέραμε ότι θα παίξουν τον υπερ πάντων αγώνα τους, όπως και έγινε. Το έκαναν το παιχνίδι ακόμα πιο δύσκολο και οι κακές συνθήκες, διότι είχε πολύ δυνατό αέρα. Στα πρώτα 15-20 λεπτά που είχαν οι αντίπαλοί μας ευνοϊκό αέρα, πιστεύω ότι ταλαιπωρηθήκαμε. Μετά το 20 λεπτό όμως πήραμε τα ηνία του αγώνα, είχαμε 2-3 φάσεις πολύ καλές για γκολ, ο αντίπαλος γκολκίπερ ήταν σε καλή μέρα αλλά θεωρούμε ότι στο πρώτο ημίχρονο ο διαιτητής δεν μας έδωσε ένα καταφενέστατο πέναλτι που είναι και αποβολή. Το είδε όλο το γήπεδο. Σε άλλη φάση ο επόπτης έκανε λάθος που δεν μας μέτρησε το γκολ. Ήταν δύο λάθος αποφάσεις και δεν πρέπει να γίνονται αυτά τα πράγματα εν έτη 2022.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με τον ευνοϊκό αέρα, ξέραμε ότι ήμασταν καλύτερη ομάδα, είπαμε ότι πρέπει να ηρεμήσουμε, ξέραμε ότι ο αντίπαλος θα παίξει πιο ανοικτά διότι και εκείνος ήθελε τη νίκη και παρόλα αυτά ο αντίπαλος δεν ανοίχτηκε. Ωστόσο, εμείς ως ομάδα ξέρουμε πως να επιτεθούμε, πετύχαμε ένα γκολ και θα μπορούσαμε να πετύχουμε ακόμη δύο.

Μετά το διαχειριστήκαμε πολύ καλά το παιχνίδι, διότι ακολουθεί το παιχνίδι της Πέμπτης, παρότι, έπρεπε να βάλουμε ένα γκολ ακόμη για να το κλειδώσουμε και στα τελευταία λεπτά είχαμε λίγο άγχος.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες, δείχνουν όλοι ότι είναι πανέτοιμοι και σε διαφορετικές θέσεις, όπως ο Τριμμάτης που έπαιξε ως δεξί μπακ- χαφ. Όπως και οι τερματοφύλακες που είναι πολύ καλοί και οι δύο. Σύντομα θα ξαναδούμε και στον Ανδρέα (σ.σ. Κολοβούρη) διότι μας βοηθάει πολύ και στα αποδυτήρια και στην προπόνηση και δείχνει σε πολύ καλή κατάσταση. Το μόνο που μπορώ να πω στους παίκτες μου είναι χίλια μπράβο. Με τη βοήθεια του κόσμου να κερδίσουμε την Πέμπτη για να είμαστε κοντά στη πρώτη θέση.

Στον πρωταθλητισμό πρέπει να κερδίζεις τέτοια ματς. Δεν έχει σημασία αν κερδίσαμε, αλλά πως κερδίσαμε. Χωρίς να κάνει ο αντίπαλος φάση.