Προκριματικά Μουντιάλ 2022 – Ελλάδα: Απαρηγόρητος και δακρυσμένος ο Μαυροπάνος μετά την ήττα της εθνικής

13.10.2021 / 8:14
MAYROPANOS (1)

Σε κακή ψυχολογική κατάσταση ο Κώστας Μαυροπάνος, μετά το σφύριγμα της λήξης του αγώνα στη Στοκχόλμη, που βρήκε την Ελλάδα ηττημένη με 2-0.

Η Εθνική Ελλάδας έδωσε… υποσχέσεις νίκης, με την πολύ καλή εμφάνιση που είχε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στην έδρα της Σουηδίας, αλλά στην επανάληψη “πλήρωσε” δυο της μεγάλα λάθη και ηττήθηκε με 2-0.

Μια άτυχη στιγμή του Μαυροπάνου στο 58′ ήταν αρκετή για να αντιστραφεί η κατάσταση. Ο στόπερ της Στουτγάρδης έπεσε απρόσεκτα στον Ίσακ, έκανε πέναλτι και ο Φόρσμπεργκ εκανε το 1-0 από τα 11 βήματα στο 59′.

Ο Έλληνας αμυντικός εμφανίστηκε απαρηγόρητος τόσο μετά τον καταλογισμό του πέναλτι, όσο και μετά το σφύριγμα της λήξης. Μάλιστα έδειξε δακρυσμένος, ενώ δεν δέχθηκε και τα.. λόγια παρηγοριάς του Μπουχαλάκη.