ΠΑΣ Γιάννενα – ΟΦΗ: 1- 0 Νέα νίκη για τους Ηπειρώτες – Δείτε το γκολ και φάσεις

21.02.2021 / 19:59
190825

Με την αύρα της νίκης επί του Παναθηναϊκού στο Κύπελλο Ελλάδος, ο ΠΑΣ νίκησε 1-0 τον ΟΦΗ για την 23η αγωνιστική της Super League Interwetten, με γκολ του Γιώργου Παμλίδη μόλις στο 4ο λεπτό.
Έβδομη σερί ήττα στο πρωτάθλημα για τους Κρητικούς, που δεν ξεκολλάνε με τίποτα από τους 19 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τον προτελευταίο Παναιτωλικό. Μόλις για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα νίκησαν εντός έδρας οι Γιαννιώτες, έπειτα από το τρίποντο κόντρα στη Λαμία στις 6 Δεκεμβρίου.
Σε ένα ματς χωρίς ιδιαίτερο θέαμα, το πολύ γρήγορο γκολ των γηπεδούχων ήταν αρκετό για να τους δώσει το τρίποντο της νίκης. Ο ΟΦΗ απείλησε σε λιγοστές περιπτώσεις στο υπόλοιπο 90λεπτο και επιβεβαίωσε την άσχημη αγωνιστική περίοδο που περνάει.