Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι ελληνικές συμμετοχές της ημέρας

26.07.2021 / 8:00
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on reddit
Share on email
Share on print
720_788193_2a0bdcfcf5-99202a2f53500336

Η αγωνιστική δράση των Ολυμπιακών Αγώνων συνεχίζεται και σήμερα με τους Έλληνες αθλητές να δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους. Σήμερα, το πρόγραμμα έχει αρκετά αγωνίσματα για την ελληνική αποστολή.

Στη «μάχη» των Ολυμπιακών Αγώνων μπαίνουν σήμερα ο Περικλής Ηλίας στην ορεινή ποδηλασία και η Δώρα Γκουντούρα στο ατομικό γυναικών σπάθης, ξεκινώντας από το γύρο των «32». Στην κολύμβηση ο Απόστολος Χρήστου θα συμμετάσχει στους ημιτελικούς των 100μ. ύπτιο, ενώ συνεχίζουν τις προσπάθειές τους στην ιστιοπλοΐα οι Κατερίνα Δίβαρη (RS:X Γυναικών), Βασιλεία Καραχάλιου (Laser Radial Γυναικών) και Βύρωνας Κοκκαλάνης (RS:X Ανδρών).ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting-Shotgun Range

Σκητ ανδρών: Νίκος Μαυρομμάτης. Τελικός (09.50) εφόσον προκριθεί

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Enoshima

-Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 3-4: Βασιλεία Καραχάλιου (08:35, ιστιοδρομία 3)

Kamakura

-RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 4-6: Βύρωνας Κοκκαλάνης (09:05, ιστιοδρομία 4)

ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

Izu MTB Course

-Αγώνας ανδρών (09:00) – Περικλής Ηλίας

ΞΙΦΑΣΚΙΑ

Makuhari Messe B Yellow Piste

-Σπάθη: Ατομικό γυναικών προημιτελικοί (09:25 – 09:50): Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

-Σπάθη: Ατομικό γυναικών ημιτελικοί (12:00 – 12:50): Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

-Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χάλκινου μεταλλίου (13:50): Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

-Σπάθη: Ατομικό γυναικών αγώνας χρυσού μεταλλίου (14:45): Δώρα Γκουντούρα (εφόσον προκριθεί)

ΤΡΙΤΗ

ΤΖΟΥΝΤΟ

Αλέξης Ντανατσίδης (-81κ.) Τρίτη 27 Ιουλίου (05:00)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Παναγιώτης Γκιώνης (Απλό ανδρών)

Τρίτη 27 Ιουλίου: Γ’ Γύρος (04:00-07:00 και 08:30), Γύρος των «16» (10:30-16:30).

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Γιάννης Μιτάκης – FINN

Τρίτη 27 Ιουλίου: Από τις 7:05 (1η, 2η Κούρσα)

Βασιλεία Καραχάλιου – Lazer Radial

Τρίτη 27 Ιουλίου: Από τις 06:05 (5η, 6η Κούρσα)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Απόστολος Χρήστου 100μ. ύπτιο

Τρίτη 27 Ιουλίου Τελικός (04:59) εάν προκριθεί

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Μαρία Κυρίδου, Χριστίνα Μπούρμπου (Δίκωπος άνευ)

Τρίτη 27 Ιουλίου Ημιτελικοί Α/Β 1 (4:58), Ημιτελικοί Α/Β 2 (5:08)

Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών δόθηκε στη δημοσιότητα και από την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή (σημειώνεται οι ώρες των αγώνων είναι στην τοπική ώρα).

Το πρόγραμμα της ΕΡΤ για τις 26/7

03:00-05:20 ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ (Α-Γ) ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (Ζ)

05:20-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

07:00-10:00 ΕΚΠΟΜΠΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)

12:00-13:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)

15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

16:45-17:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ

Ακολουθήστε το dete.gr στο Google News

Ακολουθήστε μας στο Google News απο τον υπολογιστή αλλά και από την εφαρμογή Google News του κινητού σας.

Σχετικά Άρθρα

ροή ειδήσεων

trending

πρωτοσέλιδα