Ολυμπιακοί Αγώνες: Αποκλεισμός στις λεπτομέρειες για Ψάρρα

29.07.2021 / 7:51

Για έναν πόντο στο κρίσιμο σετ βολών έχασε την πρόκριση στην επόμενη φάση η Ευαγγελία Ψάρρα.
Μία βολή έκρινε την πρόκριση στην φάση των «32» με την Ευαγγελία Ψάρρα να μένει εκτός συνέχειας στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Η αντίπαλός της από την Ταϊπέι (Λιν), κατάφερε να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση κάνοντας σκορ 29 στο τελευταίο καθοριστικό σετ βολών, έναντι 28 της Ελληνίδας πρωταθλήτριας που έριξε δύο 10αρια και ένα 8αρι.

H Λιν μάλιστα έκανε ανατροπή καθώς από 0-4 πήρε τη νίκη με 6-4 (τα σκορ στα επί μέρους σετ: 25-24, 25-22, 24-25, 22-25, 28-29.)

Ετσι ολοκληρώθηκε η έκτη συμμετοχή της Ψάρρα σε Ολυμπιακούς Αγώνες, μια συμμετοχή που ισοφάρισε το ρεκόρ της Αγης Κασούμη και του Τάσου Μπουντούρη και μένει να δούμε αν θα τους ξεπεράσει το 2024 στο Παρίσι.