H Παναχαϊκή αναζητά σήμερα το “διπλό” στα Χανιά- Απευθείας μετάδοση από τον Sportfmpatras 96,3

17.02.2021 / 8:57
panaxaiki

Η Παναχαϊκή αντιμετωπίζει σήμερα στις 3 το μεσημέρι στο γήπεδο Περιβολίων τα Χανιά με στόχο την νίκη που θα την  βάλει ακόμα πιο γερά στο κόλπο της ανόδου.

Η Πατρινή ομάδα αναζητά το διπλό μετά από 1071 ημέρες στα Χανιά. Τελευταία της νίκη στις 13 Μαρτίου 2018 όταν είχε επικρατήσει με 2-1 με σκόρερ τους Μωραΐτη και Φωτάκη. Την περίοδο 2018-19 είχε αναδειχθεί ισόπαλη 0-0, ενώ πέρυσι είχε χάσει την 1 Μαρτίου 2020 από την τοπική ομάδα με 2-1.

Οι παίκτες του Νίκου Παπαδόπουλου καλούνται σήμερα να  βγάλουν την ίδια  ψυχή και ενέργεια που κατέθεσαν στο παιχνίδι με τον Λεβαδειακό αν θέλουν να φύγουν νικητές από τα Χανιά.

Δύσκολο παιχνίδι αφού και οι γηπεδούχοι καίγονται για την νίκη, αλλά η Παναχαϊκή θέλει τρίποντο για να καλύψει τις βαθμολογικές απώλειες που έχει στην έδρα της.

Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Κωνσταντίνος Κατοίκος από την Αθήνα με βοηθούς τους Φίλο από την Βοιωτία και  Γαρεφαλάκη από το  (Ηρακλείου) ενώ τέταρτος διαιτητής θα είναι ο  Ματσούκας από την Αιτωλοακαρνανία.

Το παιχνίδι ξεκινά στις 3 το μεσημέρι και θα μεταδοθεί απευθείας από τον Sportfmpatras 96,3 σε περιγραφή του απεσταλμένου Γιώργου Σωτηρόπουλου που θα μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την κρίσιμη αναμέτρηση.