Football League: Το πρόγραμμα της νέας σεζόν

22.10.2020 / 18:44
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print
football-league

Σήμερα (22/10) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για το πρωτάθλημα της Football League της σεζόν 2020-21 στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής.

Αρχικά διαμορφώθηκαν οι όμιλοι Βορρά και Νότου με τη Νίκη Βόλου να πηγαίνει στο Νότιο Όμιλο και την τελική μορφή των ομίλων να είναι η εξής:

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Κοζάνη, Αλμωπός Αριδαίας, Απόλλων Πόντου, Βέροια, Θεσπρωτός, Καβάλα, Ολυμπιακός Βόλου, Πανσερραϊκός, Πιερικός, Τριγλία

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: Αιγάλεω, Αστέρας Βλαχιώτη, Ασπρόπυργος, Επισκοπή, Ιάλυσος, Καλαμάτα, Καλλιθέα, Νίκη Βόλου, Ρόδος, Σαντορίνη

Η σέντρα θα γίνει στις 7 Νοεμβρίου και το πρωτάθλημα θα γίνει σε δύο φάσεις. Πρώτα θα διεξαχθούν οι 18 αγωνιστικές της κανονικής περιόδου και στη συνέχεια θα υπάρξουν πλέι οφ και πλέι άουτ.

Στα πλέι οφ θα παίξουν οι ομάδες στις θέσεις 1-4 και στα πλέι άουτ αυτές στις θέσεις 5-10. Οι ομάδες των θέσεων 1 και 2 θα ανέβουν στη Super League 2 και αυτές των θέσεων 9 και 10 θα υποβιβαστούν στη Γ’ Εθνική.

Σημειώνεται πως οι Πόντιοι Κοζάνης δεν θα παίξουν στην πρεμιέρα λόγω του τοπικού lockdown. Καλαμάτα και Θεσπρωτός θα ξεκινήσουν τις υποχρεώσεις τους εκτός έδρας λόγω εργασιών στα γήπεδά τους ενώ Αιγάλεω και Σαντορίνη πήραν ειδικούς κλειδάριθμους.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η
Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός
Καβάλα – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
Πιερικός – Αλμωπός Αριδαίας
Βέροια – Κοζάνη

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η
Θεσπρωτός – Καβάλα
Βέροια – Απόλλων Πόντου
Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός – Πιερικός
Κοζάνη – Ολυμπιακός Βόλου

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η
Απόλλων Πόντου – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια
Πιερικός – Θεσπρωτός
Τρίγλια – Πανσερραϊκός
Αλμωπός Αριδαίας – Κοζάνη

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Θεσπρωτός – Τρίγλια
Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας
Καβάλα – Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου
Κοζάνη – Πανσερραϊκός

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Απόλλων Πόντου – Πιερικός
Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια – Καβάλα
Πανσερραϊκός – Βέροια
Θεσπρωτός – Κοζάνη

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Βέροια – Θεσπρωτός
Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός
Πιερικός – Τρίγλια
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου
Κοζάνη – Καβάλα

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα – Βέροια
Τρίγλια – Απόλλων Πόντου
Πανσερραϊκός – Αλμωπός Αριδαίας
Κοζάνη – Πιερικός

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα
Πιερικός – Βέροια
Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός
Κοζάνη – Τρίγλια

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Βέροια – Τρίγλια
Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας
Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραϊκός – Θεσπρωτός
Απόλλων Πόντου – Κοζάνη

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 10η
Νίκη Βόλου – Αιγάλεω
Ιάλυσος – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ασπρόπυργος
Σαντορίνη – Καλαμάτα
Ρόδος – Επισκοπή

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 11η
Αιγάλεω – Ιάλυσος
Ρόδος – Νίκη Βόλου
Ασπρόπυργος – Καλαμάτα
Καλλιθέα – Σαντορίνη
Επισκοπή – Αστέρας Βλαχιώτη

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 12η
Νίκη Βόλου – Ιάλυσος
Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος
Σαντορίνη – Αιγάλεω
Ασπρόπυργος – Καλλιθέα
Καλαμάτα – Επισκοπή

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 13η
Αιγάλεω – Ασπρόπυργος
Ρόδος – Καλαμάτα
Ιάλυσος – Σαντορίνη
Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Καλλιθέα

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 14η
Νίκη Βόλου – Σαντορίνη
Καλαμάτα – Αστέρας Βλαχιώτη
Ασπρόπυργος – Ιάλυσος
Καλλιθέα – Ρόδος
Αιγάλεω – Επισκοπή

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 15η
Ρόδος – Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλλιθέα
Σαντορίνη – Ασπρόπυργος
Καλαμάτα – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Ιάλυσος

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 16η
Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη
Ιάλυσος – Ρόδος
Ασπρόπυργος – Νίκη Βόλου
Καλλιθέα – Καλαμάτα
Επισκοπή – Σαντορίνη

8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 17η
Νίκη Βόλου – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ιάλυσος
Σαντορίνη – Ρόδος
Καλαμάτα – Αιγάλεω
Επισκοπή – Ασπρόπυργος

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 18η
Ρόδος – Ασπρόπυργος
Ιάλυσος – Καλαμάτα
Σαντορίνη – Αστέρας Βλαχιώτη
Καλλιθέα – Αιγάλεω
Νίκη Βόλου – Επισκοπή

Σχετικά Άρθρα

ροή ειδήσεων

trending

πρωτοσέλιδα