Champions League: Ήττα – σοκ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ από τη Γιουνγκ Μπόις

14.09.2021 / 23:42
ra 73

Η έκπληξη άρχισε το φετινό Champions League, αφού η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προηγήθηκε αλλά τελικά ηττήθηκε από τη Γιουνγκ Μπόις στην Ελβετία.

Ο αγώνας άρχισε ιδανικά για τους Άγγλους αφού στο 13ο λεπτό ο Ρονάλντο με πλασέ στην κίνηση έκανε το 0-1, μετά την πολύ ωραία μπαλιά του Φεράντες με το εξωτερικό. Η συνέχεια, όμως, δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα του Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ.

Η Γιουνάιτεντ έμεινε με 10 παίκτες στο 35′ λόγω αποβολής του Γιαν-Μπισάκα, δέχθηκε την ισοφάριση στο 66′ από τον Νγκαμαλέου και στο 95′ το τραγικό λάθος που έγινε έδωσε τη δυνατότητα στον Τζόρνταν να γράψει το 2-1 και να δώσει μια μεγάλη νίκη στους Ελβετούς.

Ισοπαλία στο παιχνίδι των τεσσάρων πέναλτι

Στο άλλο ματς που έγινε την ίδια ώρα, αυτό ανάμεσα στη Σεβίλλη και τη Σάλτσμπουργκ, όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο. Διάστημα στο οποίο δόθηκαν… τέσσερα πέναλτι. Τρία για τους Αυστριακούς και ένα για τους Ισπανούς! Οι φιλοξενούμενοι αστόχησαν σε δύο (Αντεγιέμι στο 13′ και Σούσιτς στο 37′) και ευστόχησαν σε ένα (Σούσιτς στο 21′), οι Ισπανοί έβαλαν το δικό τους (Ράκιτιτς στο 42′) και το 1-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.