Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός: Αρνητικό ρεκόρ πόντων στη Euroleague για τους Πειραιώτες

17.11.2021 / 22:34
fa 57

Ο Ολυμπιακός γνώρισε την 4η σερί ήττα του εκτός έδρας στη φετινή Euroleague, μετά από ένα απίστευτο “μπλακ άουτ” στην τέταρτη περίοδο του αγώνα με την Αναντολού Εφές.

Οι Πειραιώτες μπήκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο μόλις δύο πόντους πίσω στο σκορ (68-66), αλλά στη συνέχεια “μπλόκαραν” και πέτυχαν μόλις ένα καλάθι εντός πεδιάς και συνολικά τρεις πόντους μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης, με το επιμέρους σκορ να φθάνει το 20-3.

Αυτή είναι και η χειρότερη επίδοση στην ιστορία του Ολυμπιακού σε ένα δεκάλεπτο αγώνα της Euroleague, αφού μέχρι σήμερα, το αρνητικό ρεκόρ ήταν οι πέντε πόντοι κόντρα στην Ταού Κεράμικα, για την 8η αγωνιστική της σεζόν 2007-08.