ΠΑΤΡΑ – ΠΙΝΑΚΕΣ: Βαθμολογίες και αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Μπάσκετ των Δικηγόρων | dete

ΠΑΤΡΑ - ΠΙΝΑΚΕΣ: Βαθμολογίες και αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Μπάσκετ των Δικηγόρων

Βαθμολογίες από την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Μπάσκετ Δικηγορικών Συλλόγων Ελλάδας και Κύπρου και στατιστικά στοιχεία.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Ε.Α.Π. 18:00 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ - ΑΜΑΛΙΑΔΑ 81 - 29
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Ε.Α.Π. 20:00 ΛΑΡΝΑΚΑ/ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ / ΠΑΦΟΣ - ΑΜΑΛΙΑΔΑ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Ε.Α.Π. 18:00 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ – ΛΑΡΝΑΚΑ / ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ / ΠΑΦΟΣ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 2 1 - 0 81 - 29 + 52
2 ΑΜΑΛΙΑΔΑ 1 0 - 1 29 - 81 - 52
3 ΛΑΡΝΑΚΑ/ ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ / ΠΑΦΟΣ 0 0 - 0 0 - 0 0

 

 

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Ε.Α.Π. 20:00 ΚΩΣ -  ΧΑΝΙΑ 60 - 36
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Ε.Α.Π. 18:00 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ - ΧΑΝΙΑ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Ε.Α.Π. 20:00 ΚΩΣ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΚΩΣ 2 1 - 0 60 - 36 + 24
2 ΧΑΝΙΑ 1 0 - 1 36 - 60 - 24
3 ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 0 0 - 0  0 - 0 0

 

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Π.Γ.Ε. 20:00 ΛΕΜΕΣΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ 57 - 37
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Π.Γ.Ε. 18:00 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ - ΒΕΡΟΙΑ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Π.Γ.Ε. 20:00 ΛΕΜΕΣΟΣ - ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΛΕΜΕΣΟΣ 2 1 - 0 57 - 37 + 20
2 ΒΕΡΟΙΑ 1 0 - 1 37 - 57 - 20
3 ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ 0 0 - 0 0-0 0

 

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Π.Γ.Ε. 18:00 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΑΓΡΙΝΙΟ 78 - 37
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Π.Γ.Ε. 20:00 ΚΟΡΙΝΘΟΣ - ΑΓΡΙΝΙΟ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ Π.Γ.Ε. 18:00 ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΠΕΙΡΑΙΑΣ 2 1 - 0 78 - 37 +41
2 ΑΓΡΙΝΙΟ 1 0 - 1 37 - 78 -41
3 ΚΟΡΙΝΘΟΣ 0 0 - 0 0 - 0 0

 

Ε΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ 18:00 ΘΕΜΙΣ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ 64 - 35
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ 20:00 ΗΡΑΚΛΕΙΟ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ 18:00 ΘΕΜΙΣ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΘΕΜΙΣ 2 1 - 0 64 - 35 +29
2 ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1 0 - 1 35 - 64 - 29
3 ΗΡΑΚΛΕΙΟ 0 0 - 0 0 - 0 0

 

ΣΤ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ 20:00 ΡΟΔΟΣ - ΝΟΜΟΣ 37 - 63
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ 18:00 ΠΑΤΡΑ - ΝΟΜΟΣ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ 20:00 ΡΟΔΟΣ - ΠΑΤΡΑ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΝΟΜΟΣ 2 1 - 0 63 - 37 + 26
2 ΡΟΔΟΣ 1 0 - 1 37 - 63 - 26
3 ΠΑΤΡΑ 0 0 - 0 0 - 0 0

 

Ζ΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 20:00 ΑΘΗΝΑ - ΛΑΡΙΣΑ 102 - 41
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 18:00 ΙΩΑΝΝΙΝΑ - ΛΑΡΙΣΑ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 20:00 ΑΘΗΝΑ - ΙΩΑΝΝΙΝΑ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΑΘΗΝΑ 2 1 - 0 102 - 41 + 61
2 ΛΑΡΙΣΑ 1 0 - 1 41 - 102 - 61
3 ΙΩΑΝΝΙΝΑ 0 0 - 0 0 - 0 0

 

Η΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

12/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 18:00 ΣΕΡΡΕΣ - ΠΥΡΓΟΣ 65 - 32
13/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 20:00 ΛΕΥΚΩΣΙΑ - ΠΥΡΓΟΣ -
14/7/2016 ΓΗΠΕΔΟ ΑΠΟΛΛΩΝΑ 18:00 ΣΕΡΡΕΣ - ΛΕΥΚΩΣΙΑ -

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΘΕΣΗ ΟΝΟΜΑ ΒΑΘΜΟΙ Ν-Η ΣΚΟΡ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ
1 ΣΕΡΡΕΣ 0 1 - 0 65 - 32 + 33
2 ΠΥΡΓΟΣ 0 0 - 1 32 - 65 - 33
3 ΛΕΥΚΩΣΙΑ 0 0 - 0 0 - 0 0

 

 

ΣΚΟΡΕΡΣ

Μετά την 1η αγωνιστική, ο Ιωαννίδης (Σέρρες) προηγείται στους σκόρερς με 29 πόντους αλλά και στα δίποντα με 11. Ο Γκανάς (Βέροια) ακολουθεί με 28 πόντους και τα περισσότερα τρίποντα (4) ενώ ο Παγώνης (Λάρισα) είναι τρίτος σκόρερ (25 πόντοι) και πρώτος στις εύστοχες βολές (12).

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Α/Α ΟΝΟΜΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΝΤΟΙ
1 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΕΡΡΕΣ 29 1 11 2
2 ΓΚΑΝΑΣ ΒΕΡΟΙΑ 28 - 8 4
3 ΠΑΓΩΝΗΣ ΛΑΡΙΣΑ 25 12 2 3
2 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 20 3 7 1
3 ΔΡΟΣΟΣ Ζ. ΚΩΣ 20 5 3 3
4 ΔΡΟΣΟΣ Δ.Π. ΚΩΣ 20 2 9 -
5 ΤΣΑΚΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 18 2 5 2
6 ΚΑΡΑΤΣΗΣ ΛΕΜΕΣΟΣ 17 2 3 3
7 ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΡΟΔΟΣ 17 5 6 -
8 ΜΠΑΣΤΑΝΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 16 2 7 -
9 ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΗΣ ΝΟΜΟΣ 16 1 6 1
10 ΝΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑΣ 15 1 7 -