ΠΑΤΡΑ: ΔΕΙΤΕ ποιοι συμμετέχουν στο πρωτάθλημα επαγγελματικών τάξεων καλαθοσφαίρισης | dete

ΠΑΤΡΑ: ΔΕΙΤΕ ποιοι συμμετέχουν στο πρωτάθλημα επαγγελματικών τάξεων καλαθοσφαίρισης

           Το Τμήμα Άθλησης Πολιτισμού και Νέας Γενιάς  του Δήμου Πατέρων, η Επιτροπή του Πρωταθλήματος σε συνεργασία με την Ε.Σ.Κ.Α.Η. και τον Σύνδεσμο Διαιτητών και Κριτών Αχαΐας,  διοργανώνει και φέτος  το   πρωτάθλημα     καλαθοσφαίρισης  επαγγελματικών   τάξεων με την συμμετοχή 33  ομάδων,  που μετά από κλήρωση χωρίστηκαν σε τέσσερις   ομίλους.

          Α! όμιλος                             Β! όμιλος                    Γ! όμιλος                                   Δ!όμιλος

 

  1. ΕΛΛ. ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ                                     ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ                           1.  ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΙ                                    1.ΔΗΜΟΤ.ΥΠ./ΔΕΥΑΠ
  2. ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ ΑΧΑΙΑΣ ΤΑΞΙ  ΠΑΤΡΑΣ                                   2.ΑΒΙΓΑΛ                                                2.ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ
  3. MED FRIGO COFFEE ISLAND                               3.ΔΙΑΧ/ΣΤΕΣ ΕΥΡΩΠ.ΠΡ/ΤΩΝ           3.ΑΜΣΤΕΛ
  4. 117 Π.Μ INTRACOM                                        4.ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ/ΜΟΝΙΜΟΙ               4.ΚΕΘΕΑ ΟΞΥΓΟΝΟ    
  5. ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ.      ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕ                     5.S.M.ΚΡΟΝΟΣ                                        5.ΠΟΛ.ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ
  6. ΙΑΤΡΟΙ-ΟΔΟΝΤ.ΦΑΡΜΑΚ. ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕ                         6. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ/ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ                 6.ΠΡΙΣΜΑ
  7. ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ CITRIX                                                  7.ΕΡΓ.ΑΡΑΞΟΥ                                       7.ΥΠΕΡ.ΚΤΕΛ
  8. ΠΚΕ ΟΤΕ ALFA BANK                                         8.ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ                                        8.ΒΙΟΤΕΧ.ΕΜΠΟΡΟΙ

                                                                                                                                                                                                             9.ΛΙΜΑΝΙ  ΠΑΤΡΑΣ

 

          Οι   αγώνες   θα   διεξάγονται   σε   τέσσερα     γήπεδα:    α.) στο Δημοτικό γήπεδο ΠΑΝ. ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑΣ .β.) στο Δημοτικό γήπεδο ΡΟΊΤΙΚΩΝ, γ.) στο Δημοτικό γήπεδο ΑΝΤΙΡΙΟΥ, δ.) στο  βοηθητικό  γήπεδο του ΔΗΜ. ΤΟΦΑΛΟΣ,ε.)στο κλειστό γυμναστήριο του ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ,στ.)στο βοηθητικό γήπεδο του ΑΠΟΛΛΩΝΑ.ζ)στο κλειστό γυμναστήριο της Ε.Α.Π.

 

 

                    Για την a΄ ημέρα της  Δεύτερης  αγωνιστικήs που έγινε  την Δευτέρα 22  Ιουνίου 2015  είχαμε τα         κάτωθι  αποτελέσματα.

 

Α! όμιλος                                                                         Β! όμιλος                                      

                                 Π.Κ.Ε.ΟΤΕ –ΚΑΘ.ΠΛΗΡΟΦ.                              42-53                                 ΕΛΕΥΘ.ΕΠΑΓΓ.-CITRIX                              39-46                                                       MED FRIGO-ΕΛ.ΑΣ.                                            50-53                                 COFFEE ISLAND-EKΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ         85-62

     Γ! όμιλος                                                                           Δ! όμιλος                                                                                                                                

                             KΑΦΕ ΜΠΑΡ-  S.M. ΚΡΟΝΟΣ                              58-49                                 ΒΙΟΤ./ΕΜΠΟΡΟΙ-ΥΠΕΡ.ΚΤΕΛ                      85-82                                                    ABIΓΑΛ-ΣΤΡΑΤ.ΜΟΝΙΜΟΙ                                  59-46                                 ΛΙΜΑΝΙ-ΦΡΟΝΤ.ΠΡΙΣΜΑ                             67-48                                                             ΔΙΑΧ.ΕΥΡ.ΠΡΟΓΡ.-ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΙ                         70-58                                ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ-ΚΕΘΕΑ                               66-39                                             ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ-ΕΡΓ.ΑΡΑΞΟΥ                                     40-55

    Για την β΄ ημέρα της δεύτερης και τρίτης  αγωνιστικής  την Παρασκευή  26/6/2015 θα γίνουν  οι κάτωθι αγώνες:        

              ΡΟΙΤΙΚΑ

5,30μ.μ.     ΕΡΓ.ΑΡΑΞΟΥ-ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ

7.00μ.μ.     ΙΑΤΡΟΙ/ΟΔΟΝΤ./ΦΑΡΜ.-ΓΥΜΝΑΣΤΕΣ/ΠΡΟΠΟΝ.

8,30μ.μ.     ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ-117 Π.Μ.

              ΑΛΕΞΙΩΤΙΣΣΑ

7,00μ.μ.     AMSTEL- ΔΗΜΟΤ.ΥΠΑΛΛ./ΔΕΥΑΠ

8,30μ.μ.     ALPHA BANK-ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ

              ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

5,00μ.μ.     ΤΡΑΠΕΖΙΚΟΙ-ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ/ΜΟΝΙΜΟΙ

6,30μ.μ.     ΤΑΞΙ ΠΑΤΡΑΣ-INTRACOM

8.00μ.μ.     ΚΑΘΗΓ.ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ-MED FRIGO

 

                        

Από  την Επιτροπή του Πρωταθλήματος