Εκλογές Αστυνομικών Υπαλλήλων Αχαΐας: Όλα τα αποτελέσματα - Ποιοι εκλέγονται στο νέο ΔΣ

Ανακοινώθηκαν και εστάλησαν χθες στα τοπικά μμε, από την Εφορευτική Επιτροπή τα αποτελέσματα των εκλογών της Ενωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Νομού Αχαΐας, για την ανάδειξη διοικητικού συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής, Εκπροσώπου της Ενωσης στο Συμβούλιο Μεταθέσεων της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αχαΐας, αλλά και των αντιπροσώπων της Ενωσης στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Αστυνομικών Υπαλλήλων - ΠΟΑΣΥ.
Ο συνδυασμός Συνδικαλιστική Δημοκρατική Κίνηση Αστυνομικών Αχαΐας-ΣΥΝΔΗΚΑΑ του σημερινού προέδρου της Ενωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Αχαΐας Σταύρου Τσεκούρα, αναδείχθηκε νικητής των εκλογών αν και είχε απώλεια μιας έδρας από την περασμένη αναμέτρηση.
Ειδικότερα, για το διοικητικό συμβούλιο έλαβαν:
>Η Συνδικαλιστική Δημοκρατική Κίνηση Αστυνομικών Αχαΐας-ΣΥΝΔΗΚΑΑ έλαβε 304 ψήφους και 4 έδρες
>Η Αδέσμευτη Κίνηση Αστυνομικών Αχαΐας-ΑΚΑ με επικεφαλής τον Γεώργιο Αγγελόπουλο 234 ψήφους και 3 έδρες
>Η Συνδικαλιστική Κίνηση Αστυνομικών Υπαλλήλων Αχαΐας-ΣΚΑΥ με επικεφαλής τον Κωνσταντίνο Σακελλαρίου έλαβε 85 ψήφους και 1 έδρα
>Η Συναδελφική Αλληλεγγύη-Συνδικαλιστική Δράση με επικεφαλής τον Σπυρίδωνα Φώτογλου 75 ψήφους και 1 έδρα

 

ΠΟΙΟΙ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ
Σύμφωνα με τα τελικά αποτελέσμστα, στο διοικητικό συμβούλιο εκλέγονται οι Τσεκούρας Σταύρος, Τσίτσικας Χαράλαμπος, Μπαλάσης Γεώργιος, Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία, Αγγελόπουλος Γεώργιος, Αποστόλου Γεώργιος, Γκότσης Νικόλαος, Ζησιμόπουλος Λεωνίδας και Σακελλαρίου Κωνσταντίνος.
Για την ελεγκτική επιτροπή εκλέγονται οι Γιαννόπουλος Απόστολος, Δεμεσώρη Αικατερίνη, Τζουβέκας Ηλίας, Παρασκευά Ισμήνη και Μυλωνάς Γεώργιος.
Εκπρόσωπος ΕΑΥΑ στο Συμβούλιο Μεταθέσεων εκλέχθηκε ο Τσεκούρας Σταύρος.
Αντιπρόσωποι της ΕΑΥΑ στην ΠΟΑΣΥ εκλέχθηκαν οι Τσεκούρας Σταύρος, Τσίτσικας Χαράλαμπος, Χαϊκάλη Αργυρώ, Μπαλάσης Γεώργιος, Γιαννέας Γεώργιος, Ψήνας Βασίλειος, Κόρδας Ιωάννης, Κουνάδης Παναγιώτης, Κωλέτης Παναγιώτης, Ντούμας Διονύσιος, Κεφάλα Μαρία, Φώτογλου Σπυρίδων και Σακελλαρίου Κωνσταντίνος.
Τέλος, στη Γραμματεία Γυναικών εκλέχθηκαν οι Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία, Χαϊκάλη Αργυρώ Δεμεσώρη Αικατερίνη, Κολοτούρου Ασπασία, Τσεμπερούλη Αγγελική, με αναπληρωματικές Μπαϊράμη Αγλαΐα, Παπασπυροπούλου Αθανασία και Βαρλάμου Ευαγγελία.
Τις επόμενες ημέρες, τα όργανα που προβλέπεται, θα συνεδριάσουν και θα συγκροτηθούν σε σώμα. Σύμφωνα με εκτιμήσεις συνδικαλιστών, όσον αφορά τη συγκρότηση του ΔΣ σε σώμα, καθοριστικός θα είναι ο ρόλος των παρατάξεων που πήραν από μια έδρα.

ΟΙ ΣΤΑΥΡΟΙ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ
ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΑΧΑΪΑΣ - ΣΥΝΔΗΚΑ

Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο
Τσεκούρας Σταύρος 242
Τσίτσικας Χαράλαμπος 232
Μπαλάσης Γεώργιος 229
Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία 204
Κορδάς Ιωάννης 186
Σπάσιος Αθανάσιος 181
Κουρλέσης Γεώργιος 156
Μπάρζος Σπυρίδων 113
Καΐσης Αναστάσιος 86
Παπασπυροπούλου Αθανασία 71
Παπανδρεόπουλος Αθανάσιος 33
Υποψήφιοι για την Ελεγκτική Επιτροπή
Γιαννόπουλος Απόστολος 211
Δεμεσώρη Αικατερίνη 198
Αγγελόπουλος Δημήτριος 185
Γκοτσόπουλος Δημήτριος 180
Γκούμας Μάριος 166
Υποψήφιοι για το Συμβούλιο Μεταθέσεων
Τσεκούρας Σταύρος του Χρήστου 218
Κορδάς Ιωάννης του Νικολάου 57
Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι ΠΟΑΣΥ
Τσεκούρας Σταύρος 262
Τσίτσικας Χαράλαμπος 237
Χαϊκάλη Αργυρώ 236
Μπαλάσης Γεώργιος 229
Γιαννέας Γεώργιος 209
Ψήνας Βασίλειος 190
Κορδάς Ιωάννης 178
Κουνάδης Παναγιώτης 168
Λόης Νικόλαος 166
Κουρλέσης Γεώργιος 157
Καΐσης Αναστάσιος 141
Μαυρομύτης Βασίλειος 140
Παπασπυροπούλου Αθανασία 138
Αποστολόπουλος Νικόλαος 117
Σταματελάτος Δημήτριος 114
Θεοδοσοπούλου - Τσίρκα Μαρία 109
Παπανδρεόπουλος Αθανάσιος 109
Μπάρζος Σπυρίδων 105
Πολίτης Λεωνίδας 103
Μπαράκος Ανδρέας 100
Χριστόπουλος Ανδρέας 70
Λαμπρόπουλος Θεοφάνης 58
ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΑΧΑΪΑΣ - ΑΚΑ
Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο
Αγγελόπουλος Γεώργιος 214
Αποστόλου Γεώργιος 194
Γκότσης Νικόλαος 182
Τσάμης Νικόλαος 128
Μητρούλιας Παναγιώτης 110
Χρυσοχόος Ιωάννης 89
Καβαλιέρος Κωνσταντίνος 86
Κοντογιάννης Κωνσταντίνος 86
Κόκκινος Βασίλειος 75
Υποψήφιοι για την Ελεγκτική Επιτροπή
Τζουβέκας Ηλίας 139
Παρασκευά Ισμήνη 135
Αγγελόπουλος Γρηγόριος 111
Σακαμπέτης Γεώργιος 72
Μπατζής Γεώργιος 60
Παπαβραμόπουλος Ιωάννης 52
Υποψήφιοι για το Συμβούλιο Μεταθέσεων
Αγγελόπουλος Γεώργιος 133
Λιούκας Δημήτριος 75
Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι ΠΟΑΣΥ
Κωλέτης Παναγιώτης 125
Ντούμας Διονύσιος 103
Κεφάλα Μαρία 101
Φιλιππαίος Νικόλαος 97
Τσιώτας Κωνσταντίνος 91
Χρυσόπουλος Αναστάσιος 74
Παπανικολόπουλος Αντώνιος 61
ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ - ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ
Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ζησιμόπουλος Λεωνίδας 55
Γεωργουλόπουλος Παναγιώτης 33
Κολοτούρου Ασπασία 33
Μυλωνάς Διονύσιος 31
Τσιρίνης Ιωάννης 31
Καζανάς Γαβριήλ 29
Υποψήφιοι για την Ελεγκτική Επιτροπή
Μυλωνάς Γεώργιος 47
Νικολακόπουλος Θεοφάνης 30
Τσεμπερούλη Αγγελική 30
Υποψήφιος για το Συμβούλιο Μεταθέσεων
Φώτογλου Σπυρίδων 64
Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι ΠΟΑΣΥ
Φώτογλου Σπυρίδων 49
Μυλωνάς Διονύσιος 35
Αγγελόπουλος Απόστολος 34
Τσιρίνης Ιωάννης 34
Καμάτσος Θεόδωρος 34
Γεωργουλόπουλος Παναγιώτης 27
ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΧΑΪΑΣ - ΣΚΑΥ
Υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο
Σακελλαρίου Κωνσταντίνος 39
Μπαλής Παντελής 32
Ρούσσος Παναγιώτης 29
Ανδρικόπουλος Διονύσιος 25
Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος 23
Παππάς Βασίλειος 21
Φωτακόπουλος Βασίλειος 18
Υποψήφιος για το Συμβούλιο Μεταθέσεων
Σακελλαρίου Κωνσταντίνος 40
Υποψήφιοι Αντιπρόσωποι στην ΠΟΑΣΥ
Σακελλαρίου Κωνσταντίνος 42
Ρούσσος Παναγιώτης 30
Ανδρικόπουλος Διονύσιος 26
Μπαλής Παντελής 26
Γιαννόπουλος Κωνσταντίνος 24
Παππάς Βασίλειος 22
Φωτακόπουλος Βασίλειος 22